HAKKIMIZDA


Şirketimiz 1979 yılında yapı marketlerin alt yapısı olan hırdavat-nalburiye-kilit ve anahtar satışı ile başlamıştır, 1993 yılına kadar DOST TİCARET adı altında perakende mağazaları ve Türkiye genelinde 20 ilde toplam 1250 müşteri portföyüne ulaşmıştır. Ayrıca Avrupa ve Uzakdoğu ülkeleri başta olmak üzere 7-8 ülkeden ithalat ve ihracat gerçekleştirmektedir.

 

 

Şirketimiz 1993 yılında DOSTKAR LTD. ŞTİ. ismi ve markası adı altında faaliyetlerine başlamıştır. 1998 yılında profesyonel ve kurumsal kimliğimizi daha ön plana çıkararak mağaza merkezimizi Bursa  hırdavat ve yapı sektörünün kalbi konumunda olan Gazcılar  Caddesine taşımıştır.

 

Dostkar ‘ın ana uygulama unsurlarının başında; Uluslararası platformda yapılan yurtiçi ve yurtdışı fuar organizasyonlarını yakından izleme, katılımcı olmak ve  katılmak, sektörün yeniliklerini ve değişikliklerini ilk uygulayıcısı olmak gelmektedir.

 

Yenilikçi yapımızla  projelerin ve yatırımların devamını getirmek, gelişen Bursa ve Türkiye’nin yerelde batıya hareket zincirine göre, 2002 yılında İzmir yolunda sanayi ve imalatçı kuruluşların merkezi olan  Beşevler Küçük Sanayi Bölgesinde yeni iki mağazasını Dostkar Mobilya Aksesuarları ve Dostkar Makine Market adıyla  açmıştır.  Bu gelişmeler ve değişimler bizleri ulusal kimlikli yapı marketler zinciri oluşturmaya yöneltmiş ve Dostkar ‘ın yeni ufuklar açma zihniyeti  toplam 3000 m2  lik yeni bir Yapı Market yapılandırmasına gidilmesine öncü olmuştur.2006 yılı sonunda mağazalar ve depolar ile birlikte toplam 6000 m2 lik bir alanda değerli müşterilerimize hizmet vermeye başlamıştır.

 

Dostkar Türkiye’de kendi sektöründe yapı market ve ekipmanları satış ve pazarlamasında, aynı zamanda Bursa yerelinde yapı market   sektörünün ilki olmasının gururunu yaşamaktadır.

 

Bundan sonraki hedefimiz çalışmalarımızın gelişimini ve değişimini önce yerelde sonra çevre ilçe ve illerde ve hatta daha sonra uluslararası platformda   marketlerimizin sayısını arttırmak ve  hizmetlerimizi en kaliteli ve güvenli seviyeye getirmektir.